Orędownik św. Charbela Raymond Nader w Polsce

Św. Charbel przekazuje swoje orędzia za pośrednictwem Raymonda Nadera, inżyniera elektronika, który jest dyrektorem katolickiej stacji telewizyjnej. Nader jest katolikiem, maronitą, zawsze poszukiwał głębszego życia wiarą i modlitwą. Od czasu do czasu późnym wieczorem oddalał się do jednego z pobliskich klasztorów, wyposażony w Biblię i świece, zgłębiał Pismo i szukał Boga w kontemplacji.

9 listopada 1994r., w przeddzień swoich 33 urodzin, wybrał klasztor w Annaya, gdzie 23 lata spędził Św. Charbel. W trakcie medytacji przeżył głębokie doznanie mistyczne, został przeniesiony w inny wymiar. Znalazł się w wielkim świetle. Czuł jakąś obecność obok siebie. Stracił naturalne zmysły, zyskał inne, kontemplował cudowne światło, które tysiące razy przewyższało światło słońca, było łagodne i delikatne, w które można było wpatrywać się bez zmęczenia się jego intensywnością i pięknem.

To co przeżył wydawało mu się kilkoma minutami, a trwało w rzeczywistości 4 godziny. W drodze powrotnej, gdy przechodził obok figury Św. Charbela, stojącej na dziedzińcu klasztoru, poczuł silne pieczenie na lewym ramieniu. W samochodzie zobaczył 5 palców, jakby jakaś dłoń odcisnęła się na jego ramieniu. Ślad był otoczony czerwoną obwódką, jakby znakowany ogniem. Lekarze stwierdzili, że jest to oparzenie 2 i 3 stopnia, jednak ma kolor czerwony nietypowy dla oparzenia. Nader nie odczuwał jednak bólu. To znamię zagoiło się samorzutnie w ciągu 5 dni. Od tamtego czasu ponownie pojawia się za każdym razem, kiedy Św. Charbel powierza Naderowi jakieś przesłanie do ogłoszenia światu.

Podczas wspomnienia Świętego Charbela, 28 lipca 1995 r. Raymond Nader przeżył nowe nadzwyczajne doświadczenie. Na końcu procesji do klasztoru Annaya zobaczył starego zakonnika, którego nie znał. Kiedy zbliżył się do niego, nagle zanikła wszelka wrzawa, ale w głowie Raymonda Nadera zaczął rozbrzmiewać głos nieznajomego zakonnika, który zaczął przekazywać mu orędzia. Orędziom zawsze towarzyszy chwilowe pojawienie się znaku na ramieniu Raymonda Nadera. Są one wezwaniem do pokuty, modlitwy, miłości bliźniego w celu budowania cywilizacji miłości.

Obecnie za wstawiennictwem Świętego Charbela mają miejsce liczne cudowne uzdrowienia i nawrócenia, idące w dziesiątki tysięcy. Mnich za życia niewiele znany, obecnie na całym świecie jest otaczany coraz większym kultem, gdyż dzięki Jego wstawiennictwu ludzie odzyskują zdrowie duszy i ciała. Stał się naszym patronem, który oręduje skutecznie za nami u Boga.
(więcej na http://www.odnowa.jezuici.pl/wsercujezusa/swiety-charbel.php)

PLAN POBYTU RAYMONDA NADERA

29.07 o godz. 15.00 w parafii Trójcy Świętej w Elblągu odbędzie się msza św. przy relikwiach św. Charbela i po mszy św. będzie spotkanie z Raymondem Nader.

30.07 o godz. 15.00 w parafii Św. Krzyża w Krakowie rozpocznie się modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego,
o godz. 16.00 spotkanie z Raymondem Nader,
o godz. 17.00 Różaniec,
o godz. 18.00 msza św.

31.07 o godz. 12.00 wywiad w Radiu Em w Katowicach,
o godz. 13.00 wywiad w Gościu Niedzielnym,
po południu spotkanie z Aleksandrem Bańką.

01.08 o godz. 9.00 zwiedzanie Pszczyny,
o godz. 13.00 obiad w centrum formacyjnym w Wiśle,
o godz. 18.00 msza św. w kościele Bł. Karoliny Kózkówny,
o godz. 19.00 spotkanie z Raymondem Nader.

03.08 wyjazd do Warszawy i spotkanie w MSiT.

04.08 zwiedzanie Warszawy i spotkanie z Janem Pospieszalskim, po południu msza św. (muszę ją potwierdzić).

ELB3 p2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *