Inauguracja Kongresu Eucharystycznego w Diecezji Gliwickiej

Dzisiaj, w Niedzielę Palmową, Rycerze i Damy Wielkiego Przeoratu Polski Zakonu Rycerskiego Świątyni Jerozolimskiej uczestniczyli w inauguracji Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej.

Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem palm przed Katedrą przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Rino Fisichella, gościa Kongresu Eucharystycznego.

Następnie Jego Ekscelencja Arcybiskup Rino Fisichella przewodniczył Eucharystii w Katedrze Gliwickiej p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła i wygłosił homilię poświęconą medytacji o Eucharystii. Mszę Świętą koncelebrowali m.in. Jego Ekscelencja Biskup Sławomir Oder z Gliwic, Jego Ekscelencja Biskup Andrzej Iwanecki z Gliwic, Jego Ekscelencja Biskup Artur Ważny z Tarnowa przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP, ks. infułat Konrad Kołodziej proboszcz senior parafii katedralnej.

Arcybiskup Rino Fisichella jest proprefektem Dykasterii do spraw Ewangelizacji – Sekcji do spraw Podstawowych Zagadnień Ewangelizacji w Świecie. W dniu 3 lipca 1998 roku Papież Jan Paweł II mianował go Biskupem pomocniczym Rzymu. Przez prawie trzydzieści lat był jednym z najbliższych współpracowników Josepha Ratzingera – Papieża Benedykta XVI. Papież Franciszek powierzył mu organizację Jubileuszu Roku 2025.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *