Konwent i Inwestytura 2017

W dniach 13 – 15 października odbył się XIII Konwent Wielkiego Przeoratu Polski OMCTH.

Część Braci i Sióstr przybyła już w piątek gdzie w Kościele św. Anny w Zabrzu odbyła się uroczysta Msza św i Nabożeństwo Fatimskie w 100 rocznicę objawień. Po Nabożeństwie odbyła się procesja z figura matki Boskiej Fatimskiej ulicami Zabrza.

W sobotę rozpoczął się Konwent – coroczne spotkanie Templariuszy z całej Polski. W Ramach konwentu odbyły się wybory Wielkich Radców które przeprowadził Komandor Wyborów Robert Rzepiński, SrTJ Legat na Pomorzu. Spośród 10 kandydatów Konwent wybrał trzech na trzyletnią kadencje. Wielkimi Radcami Wielkiej Kapituły Wielkiego Przeoratu Polski OMCTH zostali:

Sr Beata Rupental DOTJ Preceptor Pomorza Zachodniego
Br. Leszek Wolniak KOTJ
Br Aleksander Peterko KOTJ

Następnie Krzysztof Kurzeja KGCTJ, GCST Przeor Wielkiego Przeoratu Polski odczytał Błogosławieństwo Patriarchy Protektora W.B. Józefa I na Konwent.

Wielki Marszałek Stanisław Antoni KOCUR, KGCTJ przypomniał zasady i reguły panujące w Zakonie a Brat Robert Rzepiński, SrTJ przedstawił prezentacje dot. dwóch cudów Eucharystycznych. Najbardziej naukowo zbadanego z 1991 r. w Brazylii i najbardziej niesamowitego acz zapomnianego średniowiecznego cudu z Poznania.

W czasie Inwestytury – uroczystego wprowadzenia nowych Braci – zaprzysiężono trzech Rycerzy, Jednego Giermka i pięciu Nowicjuszy. Msze prowadził ks. prałat kapelan wspólnoty Grzegorz Skop

W Niedzielę – Drugi dzień Konwentu Templariusze rozpoczęli uroczystą mszą św. w Parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu.

W czasie obrad br. Aleksander Peterko KOTJ przedstawił prezentacje  „O odpustach” która wzbudziła długą czasami gwałtowną dyskusję.

Wieczorem podczas powrotu z Konwentu grupa Braci i Siostra odwiedziła Jasna Górę gdzie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim

poniżej fotorelacja z Konwentu

« 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *