Pomoc dla parafian w Żółkwi na Ukrainie.

Od połowy listopada 2020 roku trwa zbiórka darów dla potrzebujących z parafii św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie. Jako brać zakonna podjęliśmy się tego zadania. W niedzielę 24.01.2021 roku gościliśmy w Krojantach w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Wojciecha Borzyszkowskiego pracującego w w/w parafii na Ukrainie. Sprawował w tutejszym kościele Mszę św. i przybliżył nam życie wiernych w parafii oraz specyfikę pracy duszpasterskiej. Spotkanie to zaowocowało włączeniem się parafian w pomoc dla Ukrainy. We Mszy św. uczestniczył przedsiębiorca z Podlasia, który również zaoferował pomoc. Najświętsza Ofiara, była również okazją do spotkania po latach.

IMG_2317 IMG_2319 IMG_2322 IMG_2327 

Ks. Piotr Kotewicz  był katechetą ks. Wojciecha w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach.

Osobiście przekazałem ks. Wojciechowi zebrane rzeczy ( ubrania ) w ilości ok. 200 kg oraz żywność: 10 kg mąki, 10 kg cukru, 5 l oleju i dla tamtejszych dzieci 64.  wafelki „Grzesiek”, 44. czekolady mleczne „Wedel”. Pozostały do odebrania dary zgromadzone w Przeoracie w Katowicach.

Dotychczasowym darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać. Ks. Wojciech obiecał w waszych intencjach modlitwę.  

Do pomocy można włączyć się w każdej chwili przekazując ubrania, żywność (długi termin przydatności), chemię gospodarczą lub wpłacając pieniądze na konto Templariuszy z dopiskiem „UKRAINA”. Środki finansowe będą przeznaczone na zakup potrzebnych rzeczy lub żywności.

br. Andrzej Ortmann KOTJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *