Pomoc dla parafian w Żółkwi na Ukrainie.

Od połowy listopada 2020 roku trwa zbiórka darów dla potrzebujących z parafii św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie. Jako brać zakonna podjęliśmy się tego zadania. W niedzielę 24.01.2021 roku gościliśmy w Krojantach w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Wojciecha Borzyszkowskiego pracującego w w/w parafii na Ukrainie. Sprawował w tutejszym kościele Mszę św. i przybliżył nam życie wiernych w parafii oraz specyfikę pracy duszpasterskiej. Spotkanie to zaowocowało włączeniem się parafian w pomoc dla Ukrainy. We Mszy św. uczestniczył przedsiębiorca z Podlasia, który również zaoferował pomoc. Najświętsza Ofiara, była również okazją do spotkania po latach.

IMG_2317 IMG_2319 IMG_2322 IMG_2327 

Ks. Piotr Kotewicz  był katechetą ks. Wojciecha w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach.

Osobiście przekazałem ks. Wojciechowi zebrane rzeczy ( ubrania ) w ilości ok. 200 kg oraz żywność: 10 kg mąki, 10 kg cukru, 5 l oleju i dla tamtejszych dzieci 64.  wafelki „Grzesiek”, 44. czekolady mleczne „Wedel”. Pozostały do odebrania dary zgromadzone w Przeoracie w Katowicach.

Dotychczasowym darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać. Ks. Wojciech obiecał w waszych intencjach modlitwę.  

Do pomocy można włączyć się w każdej chwili przekazując ubrania, żywność (długi termin przydatności), chemię gospodarczą lub wpłacając pieniądze na konto Templariuszy z dopiskiem „UKRAINA”. Środki finansowe będą przeznaczone na zakup potrzebnych rzeczy lub żywności.

br. Andrzej Ortmann KOTJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *