Święty Dominik w Żabinie za przyczyną templariusza

3 października Parafi aNarodzenia NMP w Żabinie przeżywałą uroczyste wprowadzenie obrazu św. Dominika, podarowanego parafii przez jednego z rycerzy Wielkiego Przeoratu Polski OMCTH Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej (Templariuszy) – Przemysława Kucha KOTJ, Regimentarza Świątyni Jeroz9olimskiej, od niedawna mieszkańca parafii.

Obraz autorstwa C. Assmanna z 1918 r. przedstawia św. Dominika w białym habicie z czarną kapą w pozie klęczącej przed Matką Boską z Dzieciątkiem Jezus, od której otrzymuje różaniec. Matka Boża ukazywała się św. Dominikowi i wspierała go w wysiłkach zakładania zakonu i w działalności kaznodziejskiej. Podczas jednego z tych objawień zaleciła mu modlitwę różańcową jako ważną i skuteczną broń przeciwko nieprzyjaciołom prawdziwej wiary. Nad wizerunkiem świętego widnieje gwiazda. Element ten nawiązuje do legendy mówiącej o tym, jakoby matka chrzestna Dominika w czasie, gdy ten był chrzczony zobaczyła gwiazdę święcącą nad jego głową.

https://parafiazabin.blogspot.com/2021/10/templariusz-w-zabinie.html?fbclid=IwAR19RYcSabKG1gBukH3u5ZQKS6nObsulKtyKuZ6adiFVovNYoL8FcGBC294

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *