Dzwon Szacunku Narodowego

Bracia i Siostry w Chrystusie!
Na pewno dotarły do Was wieści, że pan Mieczysław Barański, Konsul Honorowy Republiki Słowenii w Katowcach wystąpił do Sejmu Śląskiego z inicjatywą podjęcia ogólnopolskiej akcji ufundowania Dzwonu Szacunku Narodowego jako narodowego wotum dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzwon ma upamiętniać ofiary tragedii prezydenckiego samolotu.
Realizacji zadania oraz jego ogólnopolskiej koordynacji podjął się Zarząd Województwa Śląskiego z Marszałkiem Bogusławem Śmigielskim. Komitet Honorowy Dzwonu Szacunku Narodowego ukonstytuował się formalnie 10 maja br., w miesiąc od tragedii.
Pan Marszałek był uprzejmy zaprosić mnie do tego szacownego gremium.
W inicjatywę są zaangażowani przedstawiciele największych ogólnopolskich firm i banków, przedstawiciele Kościoła oraz Templariusze, jako jedyny zakon rycerski.
Szacunkowy termin realizacji przedsięwzięcia to jakieś trzy lata.
Dzwon ma być największym dzwonem w Polsce i ważyć 20 ton. Odlewać go będą przemyscy ludwisarze, prawdopodobnie najlepsi fachowcy w Europie, a może i na świecie.
Włączenie naszego Zakonu w taką inicjatywę świadczy o tym, że to co robimy, robimy dobrze i ludzie mają do nas zaufanie.
Dziękuję wszystkim Damon i Rycerzom za działania zgodnie z naszym zawołaniem
Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
+ Krzysztof P. Kurzeja, KGOTJ, GCST Przeor

dzwonzapr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *