Droga Krzyżowa Templariuszy w Zagórniku k. Andrychowa

W niedzielę 11 lutego 2024 r. Rycerze i Damy Zakonu Templariuszy, w związku z planowanym na ten dzień przekazaniem Relikwii Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego Misjonarza Miłosierdzia i Apostoła Kazachstanu, wzięli udział w Drodze Krzyżowej w Zagórniku niedaleko Wadowic.
Rozważania do Drogi Krzyżowej przygotował Jego Ekscelencja Najdostojniejszy Brat Wielki Mistrz Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona Krzysztof Paweł Kurzeja, KGCTJ.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Centrum Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego w Zagórniku i ceremonii przekazania Relikwii Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu Templariusze zwiedzili Muzeum Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego (34-120 Zagórnik k.Andrychowa, ul. Ks. Solakiewicza 101).
Rycerzy i Damy Zakonu Templariuszy oprowadził osobiście Postulator Procesu Beatyfikacyjnego Ks. prałat dr hab. Jana Nowak, który jest najwybitniejszym specjalistą od żywotu Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.

Bł. Ks. Władysław Bukowiński (1904 – 1974)
Kapłan, który poświęcił swoje życie dla zesłańców na Wschodzie. Prawie 14 lat spędził w sowieckich więzieniach i łagrach, gdzie był oparciem dla współwięźniów. W Karagandzie przez 20 lat prowadził tajne duszpasterstwo i odbywał wyprawy do odległych republik, gdzie katoliccy zesłańcy nie mieli kapłanów. W każdej sytuacji zdawał się na Bożą Opatrzność. Beatyfikowany w Karagandzie 11 września 2016 r.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Władysław Bukowiński

Link do relacji z uroczystego przekazania Relikwii Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego:
https://polscy.templariusze.org.pl/?p=9911

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *