Relikwie Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego dla Zakonu Templariuszy

W niedzielę 11 lutego 2024 r. w Zagórniku niedaleko Wadowic Rycerski Zakon Templariuszy otrzymał Relikwie Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, Misjonarza Miłosierdzia, Apostoła Kazachstanu wraz z dedykowanym pięknym relikwiarzem, który przedstawia Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego spowiadającego pośród deportacji, rozstrzeliwań i cierpień zesłańców na Wschodzie.

Po odprawieniu Drogi Krzyżowej i uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Centrum Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego w Zagórniku Postulator Procesu Beatyfikacyjnego Ks. prałat dr hab. Jana Nowak przekazał na ręce Jego Ekscelencji Najdostojniejszego Brata Wielkiego Mistrza Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona Krzysztofa Pawła Kurzei, KGCTJ Relikwie Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.
 
Po uroczystości mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego (34-120 Zagórnik k.Andrychowa, ul. Ks. Solakiewicza 101). Oprowadzał nas osobiście Ks. prałat dr hab. Jan Nowak, który jest najwybitniejszym specjalistą od żywotu Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.

Bł. Ks. Władysław Bukowiński (1904 – 1974)
Kapłan, który poświęcił swoje życie dla zesłańców na Wschodzie. Prawie 14 lat spędził w sowieckich więzieniach i łagrach, gdzie był oparciem dla współwięźniów. W Karagandzie przez 20 lat prowadził tajne duszpasterstwo i odbywał wyprawy do odległych republik, gdzie katoliccy zesłańcy nie mieli kapłanów. W każdej sytuacji zdawał się na Bożą Opatrzność. Beatyfikowany w Karagandzie 11 września 2016 r.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Władysław Bukowiński

Modlitwa
Boże Ojcze, który zleciłeś duszpasterską posługę Twemu słudze Ks. Władysławowi nawet w więzieniach i łagrach, obdarzając go wielką wiarą, odwagą i przebaczającą miłością, udziel i mnie tych samych darów, potrzebnych do życia Ewangelią we współczesnym świecie. Za przyczyną Twego Sługi wysłuchaj moją modlitwę i obdarz mnie łaską, której tak bardzo potrzebuję. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
 
Link do relacji z Drogi Krzyżowej poprzedzającej uroczyste przekazanie Relikwii Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego:
https://polscy.templariusze.org.pl/?p=9883

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *